Parodontitida a kartáčky IONICKISS

Vyzkoušela jsem už hodně kartáčků a musím říct, že IONICKISS mě hodně baví. Malý, kompaktní kartáček, který může být všude s vámi, a to i na cestách. Pro pacienty s parodontitidou vidím hlavní výhody v kónickém tenčeném vláknu, které je velmi poddajné a snadno se dostává do méně dostupných míst, aniž bychom museli na kartáček tlačit. Měkoučká vlákna mají 2 délky, krátká dokonale vyčistí povrch zubu a delší lépe dosáhnou hlouběji do parodontální kapsy, než vlákna klasická. V prvních dnech můžete při čištění vnímat vyšší masážní efekt kónického vlákna na dásně.

Obrázek článku

 

Parodontitidu (zánět parodontu = podpůrných tkání zubu) nejčastěji způsobuje usazování bakteriálního plaku nad okrajem dásní a pod ním (v prostoru, kde dáseň přiléhá ke kořeni zubu). Může to vést k nevratnému poškození kosti a tkání, v nichž zuby drží. Případné další faktory stávající změny vždy zhorší. Parodontitida je konečnou stanicí na cestě onemocněním dásní. Na rozdíl od gingivitidy (zánět dásní) je tento stav nevratný a často má závažné, dlouhodobé následky.

Neléčená parodontitida je zdrojem infekce pro celý organismus. Bakterie z úst a jejich toxiny se prokazatelně roznášejí krevním oběhem i do vzdálených orgánů v lidském těle a mohou vyvolávat záněty a podporovat vznik dalších onemocnění (infarkt myokardu, cévní mozková příhoda atd.). Proto je mimořádně důležité, abyste problém nenechali dojít tak daleko.

Léčba začíná profesionálním ošetřením - hloubkovým vyčištěním zubů, především od zubního kamene, plaku a škodlivých bakterií i v prostoru pod dásní, které obvykle provádí dentální hygienistka. Úspěšnost léčby a prevence z velké části závisí na pacientově informovanosti, svědomitosti a ochotě. Nejdůležitějším preventivním opatřením je totiž kvalitně prováděná domácí hygiena dutiny ústní, která výrazně redukuje bakteriální zubní plak. A v tom vám může pomoci právě ionizace.

Techniku čištění neumíme sami od sebe a většinou nás ji ani nenaučili rodiče. Proto jsou tu dentální hygienistky. Ty také pomáhají s výběrem mezizubních pomůcek a s nácvikem jejich správného používání.

 

 

Já osobně jsem trochu konzervativní, a přestože jako odborník vím, že mechanická kontrola plaku je základ, ráda si dám na kartáček trochu oblíbené zubní pasty. Vyhovuje mi kombinace, kterou získám – svěží dech a super hladké zuby.


Nadšená jsem z jednosvazkové (single tuft) hlavice, kterou pohodlně vyměníte na stávající tělo kartáčku a užíváte si ionizační technologie i při dočišťování. Stejně jako malíř potřebuje pro malování detailů ten nejmenší a nejjemnější štětec, tak se ani my při precizním čištění zubů neobejdeme bez jednosvazkového zubního kartáčku.

A jako maminka oceňuji i kompatibilitu dětské rukojeti s jednosvazkovou hlavicí - na dočištění dětských zoubků je tato varianta perfektní.

 

 

Za sebe kartáček určitě doporučuji!

Pokud potřebujete poradit nebo se zeptat na otázky z oblasti zubní hygieny, ráda vám odpovím zde přes poradnu IONICKISS. (poradna@ionickiss.cz)