Jak si účinně čistit zuby bez použití pasty?

 

Škodlivé složky v potravinách už jsme se naučili jakž takž hlídat, ale opomíjet bychom neměli ani běžnou kosmetiku a čistící přípravky, které obsahují celou armádu zdraví škodlivých látek.

Otazník ze zubní pasty IONICKISS

Zubní pasty běžně obsahují desítky až stovky nebezpečných chemických látek, které se přes sliznici úst dostávají snadno do našeho těla. Pasty všech komerčních značek, které znáte z televizní reklamy, obsahují konzervanty, sladidla, umělá barviva, parabeny, parafín, vazelínu, silikon, ropné deriváty či geneticky modifikované suroviny.

V klasické drogerii pastu bez těchto škodlivin neseženete. Přestože řada výše zmíněných látek se v pastách vyskytuje ve stopovém množství, dostávají se do našeho těla s železnou pravidelností a od útlého dětství.

Fluorid ve vysokých dávkách může škodit

Věděli jste, že fluorid jako jedna ze základních složek všech zubních past může při dlouhodobé konzumaci poškozovat naši nervovou soustavu?

Vysoké dávky fluoridu (více než 4 mg u dospělého muže a 3 mg u dospělé ženy) nepříznivě ovlivňují funkci štítné žlázy a mohou mít i rakovinotvorné účinky. U dvouletého dítěte představuje toxická dávka fluoridu cca 40% a u šestiletého asi 70% tuby běžně dostupné dospělácké zubní pasty! To je hlavním důvodem, proč pasty pro děti do cca 6 let fluorid zpravidla neobsahují.

Řešením je první ionizační zubní kartáček

Zubní kartáček IONICKISS představuje skutečnou revoluci v čištění zubů v Česku a na Slovensku. Unikátní patentovaná technologie zaručuje, že plak je odpuzován od povrchu vašich zubů „podobně“, jako při použití magnetu.

Klinické studie dokazují, že díky ionizačnímu zubnímu kartáčku jsou zuby o 48% čistější a to i v těžce přístupných místech. Navíc bez nutnosti použití pasty.

Manželé Navrátilovi, majitelé značky Ortus Health s.r.o., kteří distribuují kartáčky IONICKISS v Česku a na Slovensku přibližují přednosti ionizačního zubního kartáčku: „Sami jsme kartáček zkoušeli půl roku a naše zuby byly pocitově hladší a prokazatelně bez kazů. Prvních pár týdnů jsme přivykali čištění zubů bez pasty jen s vodou. Zpočátku nám chyběl svěží pocit v ústech, ale celkem rychle jsme to přijali.“

Zkuste to bez pasty

Pokud si nedokážete svoje ráno bez svěžího pocitu v ústech představit, vyzkoušejte ionizační zubní kartáček v kombinaci s pastou na rostlinné bázi.

Nejste-li příznivci alternativních metod a nechcete si čistit zuby kořenem, kůrou nebo větvičkou stromu Salvadora Persica, vyzkoušejte japonského samuraje v boji se zubním plakem – zubní kartáček IONICKISS bez použití pasty.