Otázky a odpovědi

OBECNÉ - FUNGOVÁNÍ A VLASTNOSTI KARTÁČKŮ

1. Je IONICKISS elektrický nebo manuální kartáček?

Zubní kartáček IONICKISS (typ ORIGINAL, typ KIDS) je manuální ionizační kartáček, který má v sobě zabudovanou 3V baterii, která slouží k vytvoření okruhu mezi tělem a kartáčkem tak, aby mohla ionizace probíhat. Zuby si musíte vyčistit standardním způsobem, ale rozdíl pocítíte po vyčištění zubů, které budou krásně hladké a bez zubního plaku.

2. Vibruje hlava stejně jako u elektrického zubního kartáčku?

Ne. Zubní kartáček IONICKISS se používá jako každý běžný manuální zubní kartáček. Rozdíl je ve funkci ionizace, která probíhá neslyšně a bez vibrací.

3. Je kartáček bezpečný?

Ano, kartáčky IONICKISS jsou vyvinuté tak, aby byly absolutně bezpečné a šetrné k čištění zubů. Baterie jsou značky Panasonic a mají všechny bezpečnostní certifikáty. 

4. Jak zjistím, zda IONICKISS přináší výsledky?

Výsledky jsou individuální. Mnoho uživatelů hlásí nový pocit čistoty již po několika čištěních, zejména u kuřáků. Váš zubař může zmínit, že vaše zuby vypadají hladce a čistěji a také potřeba hlubšího čištění a leštění může být menší.

5. Může kartáček dráždit dásně?

Vždy je nutné zvolit správné parametry kartáčku jako jsou tvrdost, délka vláken, tvar hlavice, tak aby vlákna dásně při čištění zubů masírovaly, ale aby je zbytečně nepoškodily. Záleží také na technice čištění, s níž vám pomůže vaše dentální hygienistka nebo zubní lékař/lékařka. Pokud máte citlivější dásně je doporučované začít s jemnějšími a měkčími zubními hlavicemi.

6. Z jakého materiálu je vyrobena černá zadní část na dětském kartáčku?

U dětského kartáčku je místo kovového pásku IONIPAD použitý moderní TPE (thermoplastic elastomer), což je termoplastický kompozit s vodivým plnivem, který plní vodivou funkci pro proces ionizace.

7. Jaká hlavice je pro mě vhodná?

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Někdo má raději měkké a někdo tvrdší kartáčky a navíc je dobré vzít v úvahu hustotu vláken, velikost hlavice, tvar hlavice a zastřižení vláken.
Nejde však jen o již zmiňované parametry kartáčků, ale rozhodující je i technika čištění. Obecně lidé s menšími zuby mohou zvolit menší hlavice (např. hlavice SOFT nebo hlavice EXTRA SOFT), která dosáhne i na těžce dostupná místa, kde se bakterie schovávají. Pro lidi s vysokými/většími zuby může být výhodné používat široké hlavice (např. naše hlavice EXTRA SOFT WIDE). Pro výběr vhodné hlavice doporučujeme kontaktovat svého zubního lékaře/ku nebo dentální hygienistku.

8. Jak často mám měnit hlavice?

Výměnné hlavice doporučují stomatologové měnit každé 2-3 měsíce anebo po prodělaném infekčním onemocnění.

9. Na webu deklarujete čištění zubů bez zubní pasty. Je možné kartáček IONICKISS používat i s pastou?

Ano. Kartáčky IONICKISS vyčistí zuby stejně dobře s pastou i bez pasty. Na proces ionizace nemá použití pasty vliv.

IONIZACE

10. Opravdu funguje kartáček IONICKISS na bázi ionizace a proč lépe odstraňuje zubní plak?

Ano, jedná se o patentovanou technologii, díky které se zubní plak efektivněji dostává z povrchu zubů. Zubní plak se váže na povrch zubů díky pozitivnímu náboji vytvořeného slinami. Vestavěná baterie zubního kartáčku IONICKISS usměrňuje negativní tok iontů na špičkách vláken kartáčku a uvolňuje vazbu mezi povrchem zubu a zubním plakem. Díky tomu je možné jednodušeji odstranit zubní plak. Jako důkaz můžeme uvést několik klinických studií, které potvrzují účinnost kartáčku IONICKISS.

11. Jak IONICKISS odstraní plak?

Baterie v kartáčku IONICKISS generuje jemný tok záporných iontů, které narušují iontovou vazbu mezi povrchem zubu a zubním plakem, a tak dochází k odpuzování zubního plaku od povrchu zubů.

12. Je kartáček vhodný při zánětu dásní nebo parodontu?

Ano, kartáček je velmi vhodným pomocníkem při léčebě onemocnění dásní jako je parodontitida a gingivitida. Klíčové je důkladné odstranění zubního plaku, se kterým si ionizace hravě poradí.

13. Funguje proces ionizace i když čistí zuby dítěti jeho rodič?

Ano. Dotykem vlhké ruky na ionizačním pásku (nebo na celé zadní části v případě dětských kartáčků) vytvoříte uzavřený okruh kde se generují záporné ionty. Tyto záporné ionty narušují iontovou vazbu, kterou je plak přichycen k zubům (vašim nebo vašeho dítěte).

14. Bude ionizace fungovat, pokud budu mít můstky nebo protézy?

Samozřejmě! Kartáček IONICKISS zlepšuje odstraňování plaků ionty, a tak jeho účinek dosahuje na místa, která jsou obtížně dosažitelná běžným kartáčkem. 

BATERIE

15. Jak funguje baterie?

3V baterie je hermeticky zabudovaná do kartáčku. Není vyměnitelná. Stlačením tlačítka v dolní části kartáčku zjistíte, zda baterie má dostatečnou energii k procesu ionizace. Pokud světlo svítí v horní části kartáčku (u typu ORIGINAL červeně a u typu KIDS zeleně), můžete kartáček používat a při čištění bude ionizace probíhat. Pokud světlo nesvítí, vyměňte kartáček za nový. 

16. Jak funguje světlo na kartáčku?

Světlo slouží pouze k testování, zda má baterie dostatek energie. Je dostatečné testování 1-2 krát za týden. Nedržte prst na testovacím tlačítku, tak aby světlo svítilo během čištění zubů, zbytečně tím vybíjíte baterii.

17. Jak dlouho vydrží baterie? 

U manuálních kartáčků vám garantujeme výdrž baterie po dobu minimálně jednoho roku. Jestliže kontrolka stavu baterie přestane svítit po méně než jednom roce, doporučujeme nejdříve důkladné očištění kovové tyčinky, na kterou se nasazuje výměnná hlavice, spolu s vysušením kartáčku po dobu 24 hodin. Na kovovou tyčinku se při používání přichycují usazeniny, které mohou způsobit nedostatečný kontakt s hlavicí a kontrolka (přestože baterie není vybitá) přestane svítit.
Jestliže ani očištění a vysušení nepomůže, neváhejte se na nás obrátit, vyměníme vám kartáček za nový.

18. Co mám s kartáčkem dělat když se baterie vybije?

Baterie ani žádná část zubního kartáčku IONICKISS neobsahuje žádný škodlivý kov ani jiný materiál, takže je můžete zlikvidovat pomocí běžného koše, anebo jej zlikvidovat jedním ze způsobů uvedených zde: Zpětný odběr vysloužilých elektrozařízení

19. Dá se baterie vyměnit nebo dobít?

Ne, nedá se ani dobíjet ani vyměnit. Baterie je v zubním kartáčku hermeticky zabudovaná. Po jejím vybití (což trvá obvykle rok až rok a půl) přestane fungovat proces ionizace. Vy si pak musíte koupit kartáček nový.

PATENTY A STUDIE

20. Kde je technologie patentovaná?

Patent lze vyhledat na seznamu mezinárodních patentů: odkaz

21. Existují klinické studie?

Ano, existuje několik klinických studií (např. USA, Japonsko, Indie), které potvrzují efektivnější účinnost odstranění plaku až o 48%. Dále studie ukazují zlepšení indexu plaku o 36% a indexu zánětu dásní 52%. 

OSTATNÍ

22. Je možné kartáček vrátit?

Podle občanského zákoníku je možné zboží vrátit do 14 dnů od okamžiku převzetí, ale u zubních kartáčků není možné od smlouvy odstoupit, pokud zboží rozbalíte a to není možné z hygienických důvodů dále nabízet. Pokud nám kartáček vrátíte v originálním, neotevřeném a nepoškozeném obalu do 14 dnů, vrátíme vám peníze.

23. Mohu používat kartáček, pokud mám rovnátka?

Ano. Rovnátka během čištění zubů ionizačním kartáčkem nepředstavují žádný problém. Naopak z nich odstraní všechny nečistoty velice rychle. Například jednosvazková hlavice je velmi vhodná na čištění zubů s rovnátky a na hůře přístupná místa (např. osmičky).

24. Existují nějaká omezení používání?

Kartáček IONICKISS je vyroben z plastu a má v sobě hermeticky zabudovanou 3V lithiovou baterii, proto nesmí být vystavován vysokým teplotám (přes 70°C). Kartáček neskladujte ve vodě z důvodu možné koroze kovové pásky IONIPAD.

25. Mám kardiostimulátor? Mohu použít kartáček IONICKISS?

Ano. Proud v baterii je tak malý (10 ~ 50 mikroampérů), že je pro člověka neznatelný. Před zahájením jakéhokoli nového režimu léčby se samozřejmě poraďte se svým lékařem. 

26. Je možné kartáček používat v době těhotenství?

Ano. Výrobce udává, že ionizační kartáček mohou používat těhotné ženy.

27. Mohu kartáček používat pokud mám v zubech výplně?

Ano. Ionizační kartáček je vhodný na všechny typy výplní - amalgámové, kompozitní, či keramické.