Otázky a odpovědi

1. Je IONICKISS elektrický nebo manuální kartáček?

Zubní kartáček IONICKISS (typ ORIGINAL, typ KIDS) je manuální ionizační kartáček, který má v sobě zabudovanou 3V baterii, která slouží k vytvoření okruhu mezi tělem a kartáčkem tak, aby mohla ionizace probíhat. Zuby si musíte vyčistit standardním způsobem, ale rozdíl pocítíte po vyčištění zubů, které budou krásně hladké a bez zubního plaku.

2. Opravdu funguje kartáček IONICKISS na bázi ionizace a proč lépe odstraňuje zubní plak?

Ano, jedná se o patentovanou technologii, díky které se zubní plak efektivněji dostává z povrchu zubů. Zubní plak se váže na povrch zubů díky pozitivnímu náboji vytvořeného slinami. Vestavěná baterie zubního kartáčku IONICKISS usměrňuje negativní tok iontů na špičkách štětin kartáčku a uvolňuje vazbu mezi povrchem zubu a zubním plakem, díky tomu je možné jednodušeji odstranit zubní plak. Jako důkaz můžeme uvést několik klinických studií, které potvrzují účinnost kartáčku IONICKISS.

3. Je kartáček bezpečný?

Ano, kartáčky IONICKISS jsou vyvinuté tak, aby byly absolutně bezpečné a šetrné k čištění zubů. Baterie jsou značky Panasonic a mají všechny bezpečnostní certifikáty. 

4. Jak funguje baterie?

3V baterie je hermeticky zabudovaná do kartáčku. Není vyměnitelná. Stlačením tlačítka v dolní části kartáčku zjistíte, zda baterie má dostatečnou energii k procesu ionizace. Pokud světlo svítí v horní části kartáčku (u typu ORIGINAL červeně a u typu KIDS zeleně), můžete kartáček používat a při čištění bude ionizace probíhat. Pokud světlo nesvítí, vyměňte kartáček za nový. 

5. Může kartáček dráždit dásně?

Vždy je nutné zvolit správné parametry kartáčku jako jsou tvrdost, délka štětinek, tvar hlavice, tak aby štětinky dásně při čištění zubů masírovaly, ale aby je zbytečně nepoškodily. Záleží také na technice čištění, s nímž Vám pomůže Vaše dentální hygienistka nebo zubní lékař/lékařka. Pokud máte citlivější dásně je doporučované začít s jemnějšími a měkčími zubními hlavicemi.

6. Je možné kartáček vrátit?

Podle občanského zákoníku je možné zboží vrátit do 14 dnů od okamžiku převzetí, ale u zubních kartáčků není možné od smlouvy odstoupit, pokud zboží rozbalíte a to není možné z hygienických důvodů dále nabízet. Pokud nám kartáček vrátíte v originálním, neotevřeném a nepoškozeném obalu do 14 dnů, vrátíme vám peníze.

7. Existují klinické studie?

Ano, existuje několik klinických studií (např. USA, Japonsko, Indie), které potvrzují efektivnější účinnost odstranění plaku až o 48%. Dále studie ukazují zlepšení indexu plaku o 36% a indexu zánětu dásní 52%. 

8. Jak funguje světlo na kartáčku?

Světlo slouží pouze k testování, zda má baterie dostatek energie. Je dostatečné testování 1-2 krát za týden. Nedržte prst na testovacím tlačítku, tak aby světlo svítilo během čištění zubů, zbytečně tím vybíjíte baterii.

9. Mohu používat kartáček, pokud mám rovnátka?

Ano. Rovnátka během čištění zubů ionizačním kartáčkem nepředstavují žádný problém. Naopak z nich odstraní všechny nečistoty velice rychle. Například jednosvazková hlavice je velmi vhodná na čištění zubů s rovnátky a na hůře přístupná místa (např. osmičky).

10. Kde je technologie patentovaná?

Patent lze vyhledat na listu mezinárodních patentů: Link

11. Existují nějaká omezení používání?

Kartáček IONICKISS je vyroben z plastu a má v sobě hermeticky zabudovanou 3V lithiovou baterii, proto nesmí být vystavován vysokým teplotám (přes 70°C). Kartáček neskladujte ve vodě z důvodu možné koroze kovové pásky IONIPAD. 

12. Jaká hlavice je pro mě vhodná?

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Někdo má raději měkké a někdo tvrdší kartáčky a navíc je dobré vzít v úvahu hustotu vláken, velikost hlavice, tvar hlavice a zastřižení vláken.
Nejde však jen o již zmiňované parametry kartáčků, ale rozhodující je i technika čištění. Obecně lidé s menšími zuby mohou zvolit menší hlavice (např. hlavice SOFT nebo hlavice SOFT FLUORIDE), která dosáhne i na těžce dostupná místa, kde se bakterie schovávají. Pro lidi s vysokými/většími zuby může být výhodné používat široké hlavice (např. naše hlavice EXTRA SOFT WIDE). Pro výběr vhodné hlavice doporučujeme kontaktovat svého zubního lékaře/ku nebo dentální hygienistku.

13. Z jakého materiálu je vyrobena černá zadní část na dětském kartáčku?

U dětského kartáčku je místo kovového pásku IONIPAD použitý moderní TPE (thermoplastic elastomer), což je termoplastický kompozit s vodivým plnivem, který plní vodivou funkci pro proces ionizace.

14. Vibruje hlava jako u elektrického zubního kartáčku?

Ne. Zubní kartáček IONICKISS se používá jako každý běžný manuální zubní kartáček. Rozdíl je ve funkci ionizace, která probíhá neslyšně a bez vibrací. 

15. Jak zjistím, zda IONICKISS přináší výsledky?

Výsledky jsou individuální. Mnoho uživatelů hlásí nový pocit čistoty již po několika čištěních, zejména u kuřáků. Váš zubař může zmínit, že vaše zuby vypadají hladce a čistěji a také potřeba hlubšího čištění a leštění může být menší.

16. Jak IONICKISS odstraní plak?

Baterie v kartáčku IONICKISS generuje jemný tok záporných iontů, které narušují iontovou vazbu mezi povrchem zubu a zubním plakem, a tak dochází k odpuzování zubního plaku od povrchu zubů.

17. Bude IONICKISS fungovat, pokud budu mít můstky, protézy?

Samozřejmě! Kartáček IONICKISS zlepšuje odstraňování plaků ionty, a tak jeho účinek dosahuje na místa, která jsou obtížně dosažitelná běžným kartáčkem. 

18. Mám kardiostimulátor? Mohu použít kartáček IONICKISS?

Ano. Proud v baterii je tak malý (10 ~ 50 mikroampérů), že je pro člověka neznatelný. Před zahájením jakéhokoli nového režimu léčby se samozřejmě poraďte se svým lékařem. 

19. Je možné kartáček používat v době těhotenství?

Ano. Výrobce udává, že ionizační kartáček mohou používat těhotné ženy.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.