Reference zákazníků Pilulka.cz

 

Japonské ionizační kartáčky vyzkoušely tři testeři pro našeho partnera Pilulka.cz. 

Testeři měli možnost vyzkoušet na vlastní zuby účinky ionizace v kombinaci s báječnými kónickými vlákny kartáčku IONICKISS ORIGINAL SOFT. O tom, jak byli anebo nebyli spokojení si můžete přečíst níže.

 

 

Lucie K.: Když chceš zoubky čisté mít, pomůže ti je IONICKISS vyčistit!

Tato novinka mě zaujala zejména z důvodu, že zubní kartáček lze použít bez zubní pasty při zachování garance vyčištěných zubů díky japonské patentové technologii. Hned jsem si vybavila konkrétní situace, kdy se to hodí.

 

Co vás zaujalo nejvíc na tomto kartáčku?

Když jsem si poprvé přečetla informace o tomto kartáčku, tak mě hned zaujalo, že ho lze používat bez zubní pasty, a to díky iontové technologii. O využití této technologii v souvislosti se zubním kartáčkem jsem slyšela úplně poprvé, i když jsem z dřívějška samozřejmě znala přístroje využívající iontové technologie, jako např. iontové čističky vzduchu nebo fény na vlasy s ionizátory.

Z prvotních informací jsem se ale mylně domnívala, že jde o typ jednorázového vibračního zubního kartáčku, u kterého nelze měnit hlavice a po vybití baterie, cca po roce, se hodí do koše. Po důkladném prostudování přiloženého návodu a shlédnutí videí přímo na stránkách výrobce, jsem zjistila, že je to vlastně trochu jinak a vyhazovat celý kartáček do koše opravdu nemusíte.

 

Jaký typ kartáčku jste doteď používala a proč jste si vybrala právě tento typ?

Než jsem tento originální kartáček objevila, byla jsem zvyklá používat kartáček Curaprox 5460 označený jako ultrasoft. Trochu jsem tedy váhala, zda zvolit hlavici na tomto kartáčku SOFT nebo EXTRA SOFT.


Nechtěla jsem, aby kartáček byl příliš měkký, tak jsem zvolila hlavici SOFT. Ve srovnání s kartáčkem na který jsem byla zvyklá, se mi ale zdál poměrně tvrdý, takže příště si určitě vyberu hlavici ultra extra soft. Nespornou výhodou totiž je, že zubní kartáčky IONICKISS mají výměnné hlavice různých typů a tvrdostí, takže si můžete vybrat dle svých preferencí.

 

Jak kartáček používáte?

Kartáček Ionickiss používám téměř stejně jako předchozí manuální kartáček, tedy dvakrát denně. Jedinou výjimkou je, že po jeho navlhčení pod tekoucí vodou na něj už nenanáším zubní pastu, protože technologie tohoto výrobku je navržena tak, aby jeho použití bylo účinné, ba účinnější i bez použití zubní pasty.


Kartáček ale lze používat i se zubní pastou, aniž by se narušil proces ionizace. Při navlhčení hlavice kartáčku ještě navlhčím i prst, resp. ukazováček a palec, kterým kartáček držím na přesně vymezeném místě, tedy na kovovém proužku integrovaném na rukojeti kartáčku.

 

Jak se vám s kartáčkem pracovalo? Měla jste s používáním tohoto kartáčku nějaké problémy?

Po pravdě mi chvíli trvalo, než jsem si na držení kartáčku zvykla, protože je nutné mít stále navlhčený prst na kovovém proužku, což mi ze začátku trochu dělalo potíže právě při čištění horních zubů, kdy jsem rukojeť kartáčku držela otočenou od 180 stupnů.

Kovový proužek totiž z druhé strany rukojeti není celý v kuse a měla jsem pocit, že jej nedržím správně a tak jsem tento úchop častěji během čištění kontrolovala. Rovněž jsem na kartáček ze začátku vyvíjela při držení dost velký tlak, ale po pár dnech jsem se to „odnaučila“. Kartáček opravdu stačí držet lehce, tak jak jsem byla zvyklá u předchozího kartáčku.

Mohla byste popsat jaké hlavní výhody, případně nevýhody má tento kartáček?

Ačkoliv vidím u tohoto kartáčku na jedné straně i nějaké zanedbatelné nevýhody, jako např. že baterie není vyměnitelná, kovový kroužek není po celém obvodu, nelze samostatně zakoupit sterilizační pouzdro ke kartáčku a je nutné si zvyknout na správný úchop při čištění zubů, tak pro mě ta největší výhoda všechno vynahradí.

Tou pro mě je použití kartáčku bez zubní pasty s opravdovým pocitem čistých zubů. Tuto výhodu vidím nejen při nízkonákladovém cestování, kdy zvažujete každý gram a mililitr tekutiny, které si můžete vzít na palubu letadla. Nebo opustit letadlo po dlouhém letu s pocitem čistých zubů je také k nezaplacení. Dále jsou také diskrétní situace, kdy nechcete, aby okolí vědělo, např. v práci nebo při cestě k zubaři, že si jdete čistit zuby. Další výhodu rovněž spatřuji v tom, že kartáček obsahuje vyměnitelné hlavice a tedy cenově se téměř vyrovnají jiným kvalitním manuálním kartáčkům.

 

Mohla byste uvést i další výhody?

Další velkou výhodou je, že tento kartáček má integrovanou, i když bohužel nevyměnitelnou baterii, jejíž nabití lze kontrolovat stisknutím tlačítka na rukojeti kartáčku. Kontrolu stačí provádět 1-2 týdně a nemá se mačkat při čištění zubů. Pokud se rozsvítí LED světlo červeně, má kartáček dostatek energie k procesu ionizace, a je tedy plně funkční. Pokud světlo přestane svítit, je nutné vyměnit hlavici kartáčku za novou. Měnit hlavici výrobce doporučuje stejně jako jiný kartáček, tedy každé 2-3 měsíce.

 

Komu byste kartáček doporučila?

Tento kartáček bych tedy doporučila vyzkoušet nejen všem nadšeným cestovatelům, ale také těm, kteří se zabývají udržitelností a rádi hledají řešení pro minimalizaci produktů v domácnosti, kterým omezení či vynechání zubní pasty bezesporu je. A to vše při garanci skvěle vyčištěných zubů. A nebo jen těm, co hledají originální dárek.

 

 

Hana D.: Kvalitní vyčištění zubů a elegantní vzhled

Testování tohoto zubního kartáčku jsem přijala s velkým nadšením a moc se těšila, že vyzkouším něco nového. Jakýkoli způsob, jak se zbavit zubního plaku, vítám, takže jsem se do testování vrhla po hlavě. Navíc ionizační kartáček jsem do té doby neznala, takže jsem spojila příjemné s užitečným.

 

Jakému typu hlavic dáváte přednost? Vyhovuje vám zvolená měkkost?

Už na začátku jsem si vybírala z měkkosti hlavic a zvolila měkkou hlavici. To bylo pro mě první překvapení, protože měkkost, na kterou jsem byla zvyklá, rozhodně neodpovídala. Oproti měkkému kartáčku, který jsem dosud používala, byly štětinky tohoto o poznání tvrdší, ale po pár dnech mi to už jako tak velký rozdíl nepřišlo.

Překvapil vás vzhled kartáčku?

Druhým překvapením pro mě byl vzhled samotného kartáčku. Celé první čištění zubů jsem naivně čekala, že nějak zabzučí, zavrní, zasvítí, prostě dá o sobě nějak vědět a ukáže, že mohu být s čištěním spokojená. Kartáček ale mlčel a já pochopila, že ionizační technologie opravdu není o bzučení, vrčení či vibrování.

Co vás na kartáčku ještě překvapilo?

Na co jsem se musela soustředit do třetice, bylo, abych dbala na to, že se kovové části budu dotýkat mokrými prsty. To mi dělalo první týden opravdu velký problém, protože jsem zjistila, že svými prsty po kartáčku dost cestuji a držím ho od poloviny čištění zubů v trochu jiných místech. Nakonec jsem se ale ustálila na proužku, takže i tento problém byl vyřešen.

Používáte při čištění zubů tímto kartáčkem zubní pastu?

Velmi dobře jsem si pročetla návod a zjistila, že tento kartáček funguje i bez zubní pasty. Do toho jsem se popravdě nepustila, protože součástí čištění zubů pro mě je bezpodmínečně i možnost příjemného dechu, což bez pasty nelze.

Jak se vám s kartáčkem pracovalo a jaký výsledný efekt jste zaznamenala?

Už se ale konečně dostávám k samotnému čištění zubů. Kartáček čistí velmi příjemně, dávala jsem si opravdu hodně záležet a u čištění trávila více minut, než běžně trávím (ostatně v návodu doporučují čištění zubů v délce 3 – 6 minut).

Efektem mi poté byl velmi zajímavý pocit plně vyčištěných zubů. Přirovnala bych ho asi stavu ústní dutiny po odchodu ze zubní hygieny. V tomto ohledu jsem tedy s kartáčkem opravdu velice spokojená.

Zaznamenala jste při používání toho kartáčku nějaký problém s citlivostí zubů?

Teď ale musím zmínit i jeden problém. Během poctivého čištění se mi objevila citlivost na jednom zubu, která byla opravdu velmi nepříjemná. Jelikož jsem zatím zubaře nevyhledala, nemohu říct, zda se „jen“ ozval citlivý zub, kterému se toto čištění nelíbilo, nebo se mi tam rodí nějaký kaz. Proto nebudu úplně kartáček odvrhovat a počkám si na výrok zubaře.

Nebýt této jedné nepříjemnosti, která mi ale dost zkazila celkový dojem, byla bych s kartáčkem stoprocentně spokojena. Takto ale uvedu svou spokojenost jen na 90%.

Komu byste kartáček doporučila?

I přes tento malý problém bych ale používání kartáčku doporučila s čistým svědomím všem, kteří chtějí udělat pro své zuby maximum, protože návštěva zubaře jim nahání opravdu velkou hrůzu. Do budoucna chci vyzkoušet ještě super měkkou hlavici, protože měkké kartáčky mám opravdu ráda a více mi vyhovují.

 

 

Andrea M.: Neobvyklý kartáček na našem trhu

Informace k této novince na českém trhu byly trochu omezené, ale po vyzkoušení klasických, sonických a oscilačně rotačních kartáčků jsem byla na účinky tohoto kartáčku zvědavá. Zajímalo mě, zda se jedná pouze o předraženou verzi klasického manuálního kartáčku, nebo zda bude schopen strčit do kapsy některé své dražší dobíjecí konkurenty.

 

Jak se kartáček používá?

Tento kartáček se používá velice jednoduše a to jako jakýkoliv jiný manuální kartáček s tím rozdílem, že dle výrobce nemusíte na kartáček nanášet zubní pastu. Svým způsobem je to pravda, funkci odstranění plaku zajišťuje při správném držení kartáček sám, postačí pouze navlhčený prst držet během čištění na označeném místě na kovovém pásku (nejčastěji palec) k aktivaci samotné funkce. Pokud jste však zvyklý držet kartáček na bocích kartáčku, nevyužijete pravý potenciál tohoto kartáčku a učiníte z něho tak obyčejný manuální kartáček.

Je něco, co vás při používání kartáčku překvapilo, nebo zaskočilo?

Co Vás může při prvním použití tohoto kartáčku trochu zaskočit, je skutečnost, že samotnou funkčnost kartáčku nemáte jak vizuálně a ani poslechově ověřit a během samotného čištění také nepoznáte, zda držíte kartáček přesně tak, jak máte.
To jediné, čím můžete ověřit, že je vložená baterie stále funkční a připravená k aktivování fyzikálního procesu kartáčku je kontrolní dioda, která v optimálním případě po stisknutí svítí červeně.

Jak dlouho vydrží baterie kartáčku?

Při standardním používání vydrží vložená baterie funkční pouze 1 rok. Ale zase na rozdíl od svých dražších konkurentů, nemusíte celý 1 rok nikam balit nabíječky na kartáček a je okamžitě kdykoliv připraven k použití.

Jistě si každý, kdo má klasický dobíjecí kartáček, pamatuje, jak je protivné, když si jdete čistit zuby, nanesete zubní pastu na kartáček a po stisknutí tlačítka se Vám objeví signalizace vybité baterie. To se Vám s tímto kartáčkem nestane. Můžete si ho nechat v kabelce, bez obav svěřit svým dětem a při tom nezabere skoro žádné místo. Po vybití baterie se však s ionizační funkcí kartáčku můžete rozloučit, baterii není možné nijak vyměnit.

Jak byste zhodnotila funkčnost kartáčku?

Byl trochu oříšek, jak ověřit funkčnost tohoto tichého kartáčku, takže jsem si zakoupila v lékárně modré tabletky na indikaci zubního plaku od značky Curaprox,, abych mohla vizuálně spatřit rozdíl v čištění zubů několika různými kartáčky.

Každý den ráno jsem nechala svého 9letého syna, aby si přesně 2 min čistil zuby - postupně 4 druhy kartáčků různých cenových relací a poté jsem ho nechala tabletku 1 min rozpouštět v ústech.

Jaký byl výsledek čištění zubů? Můžete porovnat i s jinými kartáčky, se kterými máte zkušenosti?

Z výsledků jsem byla upřímně překvapená a v případě mého syna vyšly výsledky používání tohoto kartáčku oproti svým konkurentům nejlépe. Strčil do kapsy klasický kartáček Curaprox i sonický kartáček Sonicare Philips for Kids (pořizovací cena kolem 1200).

Byla jste s výsledkem čištění spokojená? Odstranil kartáček mezizubní plak?

Upřímně jsem tyto výsledky nečekala a záhy u mě tento kartáček vzrostl na ceně. Velmi dobře totiž odstranil plak z mezizubních prostorů a neporadil si jako většina pouze s hlavními hladkými plochami na zubech, ale překvapivě i mezi nimi.

Doporučila byste tento kartáček?

Takže pokud chcete ve svém případě, nebo v případě Vašich dětí zvolit tichý klasický kartáček, ale s viditelnějšími výsledky, je tento kartáček tím pravým.

Pociťujete na svojich zubech nějaké pozitivní změny?

Sama jsem si ho také zakoupila a mohu potvrdit, že během noci a k ránu pociťuji oproti jiným manuálním kartáčkům výrazně menší plak na zubech a příjemnější pocit v ústech.

Je něco, co byste ráda zmínila na závěr této recenze?

Jsou samozřejmě i kvalitnější a určitě účinnější, ale ty už se výrazně projeví na své pořizovací ceně. Uvítala bych jen, kdyby bylo součástí krycí víčko na kartáček. Náhradní hlavice 2 ks tohoto kartáčku pořídíte za polovinu jeho pořizovací ceny.