Názor dentální hygienistky na kartáčky a hlavice IONICKISS

fotka_mullerova_silva_1

Jmenuji se Silvie Müllerová a pracuji jako dentální hygienistka. Jak k pracovním postupům tak i k čištění zubů doma jsem se vždy snažila přistupovat s ověřenými metodami a u svých pacientům jsem kladla především důraz na manuální čištění s klasickým kartáčkem a obyčejnou pastou. I proto jsem byla ke kartáčkům IONICKISS trochu skeptická.

Ale hned po prvním použití jsem byla mile překvapena a po několika týdnech každodenního používání jsem kartáček zařadila mezi pomůcky, které pravidelně používám. S použitím kartáčku IONICKISS jde plak ze zubů opravdu snadno odstranit a efekt hladkých, tedy čistých zubů, vydrží oproti klasickému kartáčku déle. Jako indikátor dobře vyčištěných zubů u mně funguje místo, kde jsem pravidelně musela zuby dočišťovat jednosvazkovým kartáčkem. Od té doby co používám IONICKISS kartáček jsem jednosvazkový kartáček použila zřídka. A tím si mně kartáček opravdu získal.

Také se mi velmi líbí možnost vybrat hlavice ale i rukojeť na míru každého pacienta. A jako maminka oceňuji i možnost kompatibility dětské rukojeti s jednosvazkovou hlavicí - na dočištení zubů rodiči u dětí je tato varianta perfektní. Věřím, že skvělou práci kartáček vykoná i u uživatelů s klasickými zámečkovými rovnátky, pokud zvolí hlavici s vlákny, které obsahují fluorid. Jen v případě zvýšené kazivosti, většího mnozštví výplní či u uživatelů, kteří absolvují bělící kúru, bych doporučovala kartáček IONICKISS použít s pastou.