Kónická vlákna - rady a doporučení

Dentální hygienistka Sandra Ogurčáková s námi sdílí svoje rady a doporučení ohledně čištění zubů za pomoci kartáčku s kónickými vlákny.

konicka_vlakna_web

Jak správně čistit zuby kartáčkem s kónickými vlákny?

  • Důležitý je sklon kartáčku resp. štětinek k dásním. Vhodné je čistit pod mírným sklonem (uvádí se cca 45°). Díky tomu se kónická vlákna dostanou pod dáseň. I v těchto místech je totiž potřeba důkladně odstranit zubní plak a předejít tak zánětu dásní a eventuálně následné parodontitis.

 

Musím nějak upravit své návyky při čištění zubů?

  • Práce s kartáčkem s kónickými vlákny je velmi snadná. Hlavní je na kartáček netlačit a dodržovat šikmý sklon štětinek k dásním.

 

Jaký je přechod od rovně střižených ke kónickým vláknům?

  • Jakmile začnete používat kónická vlákna, několik dní trvá než si na ně zvyknete. Ze začátku máte pocit, že štípou do dásní a dásně bolí. Ale je otázkou pár dní, než se dásně zahojí (zánětlivá, krvácející dáseň je citlivá a bolestivá). Poté si zvyknete natolik, že už kartáček s jinými než kónickými vlákny chtít nebudete.

 

Jaké jsou tedy výhody kónických vláken?

  • Velkou výhodou je, že máte krásně vyčištěné zuby a poddásňový žlábek a to za krátkou chvíli. Samozřejmě musíte dodržet správnou techniku čištění zubů. Řádným vyčištěním předcházíte vzniku zánětu dásní a vzniku zubního kamene - jak nad dásní, tak hlavně pod ní. S kónickými vlákny je navíc snadnější léčba parodontálních kapes, jelikož tenká vlákna se dostanou hlouběji do parodontální kapsy, než štětinky klasické.

 

https://www.ionickiss.cz/zubni-kartacek-ionickiss-original-bily-soft/