Recenze čtenářek magazínu Mimibazar

Celý měsíc testovaly vybrané čtenářky magazínu Mimibazar novinku, kterou je revoluční ionizační zubní kartáček IONICKISS ORIGINAL. Ten by měl zajistit, že se na zubech nebude tolik usazovat plak a následně zubní kámen, díky čemuž budou vaše zuby čistší, zářivější, a hlavně bez kazů.

A jak si tento kartáček v testu vedl? Splnil to, co výrobce slibuje? Dokázal si opravdu poradit s všudypřítomným nepříjemným zubním plakem?

 

MonikaB.:

"Tento kartáček jsem chtěla vyzkoušet, protože jsem měla problémy s tvorbou zubního plaku. Po pár dnech testování jsem byla mile překvapena, že kartáček opravdu funguje."

"Tento kartáček jsem chtěla vyzkoušet, protože jsem měla problémy s tvorbou zubního plaku. Po pár dnech testování jsem byla mile překvapena, že kartáček opravdu funguje. Jako kuřačka se snažím čistit zuby pravidelně, přesto mě i má zubní lékařka upozornila, že musím dbát na zvýšenou ústní hygienu.

Po použití kartáčku jsou zuby opravdu krásně hladké, jen jde o to vytvořit si určitý návyk a používat pravidelně. S držením kartáčku ani s dostupností míst nemám problém.

Malinko mě překvapila cena náhradních hlavic a předpokládaná životnost baterie.

Ráda bych tento přípravek doporučila i ostatním, aby se cítili komfortně a příjemně s pocitem skvěle vyčištěných zubů."

 

LenkaW.:

"Ovšem byla jsem celkem překvapená, zubní kartáček má příjemné "štětiny" nejsou tvrdé, dobře se s kartáčkem čistí i hůře přístupná místa."

"Měla jsem možnost zapojit se do testování zubního kartáčku IONICKISS. Upřímně jsem se zapojila spíše ze zvědavosti a z nedůvěry v nový produkt. Ovšem byla jsem celkem překvapená, zubní kartáček má příjemné "štětiny" nejsou tvrdé, dobře se s kartáčkem čistí i hůře přístupná místa.

Zubní plak odstraní celkem dobře, ovšem nemohu říci že by to vydrželo celý den. Za mě velké plus že mi odstranil i zubní kámen, který se mi bohužel tvoří a musím chodit na odstranění k zubaři. Co pro mě bylo ale nepříjemné bylo držení celou dobu kovového "tlačítka" aby kartáček fungoval jak má. Sama bych si kartáček asi nekoupila ale za testování jsem ráda, překvapil mě."

 

RenataŘ.:

"Co mě baví rozhodně nejvíce, je čištění bez zubní pasty. Zkoušela jsem už několikrát i s klasickým kartáčkem, ale to prostě není ono. Ale s Ionickiss bomba! Těším se na každoroční kontrolní návštěvu zubaře, jestli díky tomuto kartáčku již nebude potřeba odstraňovat zubní kámen."

"Při prvním čištění jsem byla tak nadšená, že jsem si zuby čistila příliš dlouho. Kartáček jsem chtěla důkladně vyzkoušet. Bohužel proto jsem následující 3 dny měla velmi bolestivé a přecitlivělé dásně. Musela jsem se vrátit ke svému klasickému kartáčku, než se dásně zase uklidnily.

V druhém kole svého testování jsem to již nepřeháněla s intervalem čištění a musím říct, že nadšení trvá. Vyčištění zubů je nesrovnatelné, nádherně hladké zuby bez plaku vydrží téměř celý den, plak se tolik netvoří a neusazuje. Díky dvojí délce štětin výborně vyčistí i hůře přístupná místa. Co mě baví rozhodně nejvíce, je čištění bez zubní pasty. Zkoušela jsem už několikrát i s klasickým kartáčkem, ale to prostě není ono. Ale s Ionickiss bomba!

Vzhledem k tomu, že klasický kartáček používám nejměkčí variantu, tak mi testovaná hlavice Soft přišla v tomto srovnání poněkud tvrdá.

Jediné, co bych snad mohla vytknout, tak držení kovového pásku mokrými prsty. To se mi zatím příliš nedaří při čištění pravé strany úst, bude potřeba ještě natrénovat.

Těším se na každoroční kontrolní návštěvu zubaře, jestli díky tomuto kartáčku již nebude potřeba odstraňovat zubní kámen."

 

SylvaV.:

"Pocit výborně vyčištěných zubů a jejich hladkost vydrží po celý den a dokonce mám pocit, že jsou i bělejší. Až pojedu na dovolenou určitě bude přibalen, protože bez něj, už si čištění zubů nedokážu představit a vypěstovala jsem si na něm závislost. Než kupovat blbosti, doporučuji koupit jako vánoční dárek."

"Rozhodla jsem se testovat kartáček na zuby IONICKISS, protože jsem si chtěla ověřit, jak moc odpuzuje plak ze zubů. A musím říct, že nelituji.     

Ze začátku je třeba si zvyknout na držení kovového pásku nejlépe navlhčenými prsty, aby ionty mohly působit. Ale i to je, jako byste drželi běžný manuální kartáček. Oceňuji trochu jiný materiál štětinek násad, které se podle mě dostanou lépe i mezi zuby a k zadním zubům oproti běžným kartáčkům. Mohla jsem vyzkoušet SOFT násadu a dokoupila jsem si i MEDIUM. Nemohu říct, že je jedna z nich lepší, asi mi vyhovuje lépe medium, ale to je podle pocitu konkrétního člověka. Můj postup je, že si vyčistím zuby běžným kartáčkem se zubní pastou a poté znovu čistím bez zubní pasty s ionizačním kartáčkem. Musím uznat, že plak dostanu dolů i z hůře dostupných míst. A dokonce i při návštěvě zubní lékařky, se mě zubařka zeptala jakým kartáčkem si čistím zuby, že je mám výborně vyčištěné. 

Pocit výborně vyčištěných zubů a jejich hladkost vydrží po celý den a dokonce mám pocit, že jsou i bělejší. Až pojedu na dovolenou určitě bude přibalen, protože bez něj, už si čištění zubů nedokážu představit a vypěstovala jsem si na něm závislost. Než kupovat blbosti, doporučuji koupit jako vánoční dárek."

 

KateřinaT.:

"Dívala jsem se po čištění do zrcadla a musím uznat, že jsem měla čisté mezizubní mini mezírky mezi zuby. S tímto kartáčkem se mi lépe čistí bez pasty."

"První čištění jsem zvolila bez zubní pasty. Přišlo mi, že mám v puse pěnu a po vyčištění ne moc příjemnou chuť. Ráno musím dát zubní pastu, ale přes den nebo večer mohu čistit bez pasty. Povlak se ze zubů vyčistil a při přejetí jazykem jsou zuby krásně hladké. Dívala jsem se po čištění do zrcadla a musím uznat, že jsem měla čisté mezizubní mini mezírky mezi zuby. S tímto kartáčkem se mi lépe čistí bez pasty.

Zezačátku jsem se s kartáčkem nemohla nějak sžít, ale postupně jsme se i docela spřátelili.

Co mohu hodnotit kladně, tak to, že se kartáček dobře drží, je lehoučký a štětiny Soft jsou příjemné na čištění.

Postupně dalším čištěním přicházím na to, že mám venkovní stranu zubů krásně hladkou, hladší než při čištění běžným kartáčkem, ale vnitřní strana tak hladká není, to se mi zase zdá, že obyčejným kartáčkem mám vyčištěno lépe, a to si dávám v obou případech záležet. Možná to bude tím, že obyčejný kartáček si kupuji středně tvrdý a testovaný ionizační kartáček má hlavici s měkkými štětinami, samozřejmě hlavice je výměnná, takže lze tvrdost zakoupit dle potřeby. Výměna hlavice je jednoduchá, otočením hlavice a vysunutím, jen jsem měla nejdříve obavy, abych nezlomila pacičky, ale ony se přizpůsobí.

Každopádně hladké zuby bez plaku z vnější strany pociťuji po celý den, ale z vnitřní strany mám již večer pocit, že se mi plak tvoří. Co naopak vidím jako nevýhodu kartáčku je nevyměnitelná baterie, i když je garantovaná výdrž baterie 1 rok.

Nemohu si pomoct, ale jsem s hodnocením na rozpacích kvůli dočišťování vnitřní strany zubů. Navíc pořizovací cena je 549,- a výměnné hlavice 2ks 279,- (cca na 6 měsíců). Na rok je to cena přijatelná, ale z pohledu neznalosti o funkčnosti kartáčku bych si ho sama nekoupila. Ani nevím, zda bych si ho pořídila i teď, když s ním mám zkušenost. Může se stát, že si na něj nakonec tak zvyknu, že si ho pak znovu koupím (úplně ho nezatracuji), to ukáže čas. A hold si tu vnitřní stranu zubů vpředu přečistím anebo zakoupím hlavici s tvrdšími štětinami a budu třeba i velice mile překvapená.

Ale když mi má baterie vydržet rok, tak určitě náhradní hlavice zakoupím a vyzkouším už kvůli sobě a své zvědavosti."

 

PetraS.:

"Závěrečné shrnutí a pocity?Kartáček používám ráda, zvykla jsem si na něj. Zuby dle slov výrobce opravdu vydrží déle čisté a bez plaku."

"Dorazil balíček s kartáčkem s měkkou hlavicí SOFT. Manuální kartáček používám měkký, takže mi tato varianta vyhovuje. Štětiny jsou fajn, na koncích ztenčené, takže se lehce dostanou i pod dásně a dásně samotné pěkně promasírují. Ze začátku, tzn. 2 až 3 dny mne dásně jako by brněly a byly citlivé. Poté tento pocit zmizel.

Výrobce doporučuje čištění zubů i bez pasty, což jsem také vyzkoušela a nemám s tím problém. Pokud by měl někdo pocit, že nemá v ústech "fresh" pocit po zubní pastě, tak já to vyřešila výplachem úst - ústní vodou.

Aby probíhala ionizace, musí se kartáček držet na kovové destičce mokrou rukou, prstem. Co se týče tohoto držení, tak s tím jsem trochu bojovala. Kartáček je stejně dlouhý, jak běžné kartáčky. Kovová destička je umístěná pod jeho polovinou. Pokud chcete na destičce držet palec, rukojeť kartáčku je v tomto případě krátká, a to mám malou ruku... Zkusila jsem si najít jinou polohu držení a zapřela jsem kartáček za malíček... Výrobce má na obalu vyfocené držení kartáčku, jako když držíte propisku. Ale upřímně, kdo si takto čistí zuby? Za mne bych posunula železnou destičku na místo světelné kontrolky, která je výše.

Zatím samozřejmě není potřeba, ale časem bude potřeba vyměnit hlavice, tak jsem zkoušela, jakým způsobem to potom budu dělat. Pohybem do boku se hlavice vytáhne. Drží to pevně, ale princip výměny jednoduchý. Kovovou tyčinku jsem po rozdělání očistila. Byla trochu od pasty. Nasunutí zpět pohodové.

Možná Vás zajímá, přemýšlíte, ptáte se... Co je to ta ionizace? Kartáček brní, vrní, píská? Ne ne ne... Ionizaci v ústech lehce cítíte, je to úplně minimální pocit, jak když olíznete železo.

Závěrečné shrnutí a pocity?Kartáček používám ráda, zvykla jsem si na něj. Zuby dle slov výrobce opravdu vydrží déle čisté a bez plaku. Tudíž doporučuji!"

 

Minonnka:

"Po vyčištění jsem cítila mírné pnutí na dásních, ale to brzy odeznělo. Po přejetí jazykem po zubech jsem opravdu cítila lépe vyčištěné zuby a při zkoumání v zrcadle jsem se zaměřila i na mezírky a na pohled také super."

Ještě, než mi kartáček dorazil, tak jsem si vše o jeho používání přečetla, abych byla připravena k testování.

Dorazil mi ionizační manuální kartáček IONICKISS ORIGINAL, který má být účinnější při boji se zubním plakem díky iontům a to i bez použití zubní pasty a to vše díky japonské technologii.

Ihned po vybalení kartáčku jsem si prohlédla štětinky, které jsou ve dvojí délce, aby se dostaly i do mezírek a mírně pod dásně. Testovala jsem výměnnou hlavici SOFT, která má kónická vlákna a ta mi i vyhovuje.

Kartáček je lehký a dobře se drží, jen je potřeba si na správné umístění prstů zvyknout. V určitých úhlech mi to ze začátku dělalo problém.

Aby kartáček fungoval, jak má, tak je třeba mít navlhčené prsty, které mají být na kovovém pásku na rukojeti kartáčku.

V kartáčku je zabudovaná malá nevyměnitelná baterie, která má vydržet minimálně rok. Stav baterie se kontroluje (doporučuje se cca 2x týdně) zmáčknutím tlačítka na rukojeti a malé LED světélko by mělo potvrdit stav baterie. Červeně svítící znamená, že je kartáček připravený k použití.

Před prvním čištěním jsem si nejprve vyčistila zuby obyčejným kartáčkem se zubní pastou. Byla jsem zvědavá, jestli i potom pocítím nějaký rozdíl :-)

Zkusila jsem tedy namočit prsty a dala se do čištění. Podvědomě jsem čekala nějaký zvuk nebo něco co mi dá najevo, že čistím dobře. Není slyšet nic než čištění štětinek na zubech.

Po vyčištění jsem cítila mírné pnutí na dásních, ale to brzy odeznělo. Po přejetí jazykem po zubech jsem opravdu cítila lépe vyčištěné zuby a při zkoumání v zrcadle jsem se zaměřila i na mezírky a na pohled také super.

Musím tedy podotknout, že i když kartáček zuby vyčistí i bez pomocí zubní pasty, tak po ranní čištění mi zatím více vyhovuje zubní pasta, pro její svěžest a vůni v ústech.

Během dne jsem často zkoušela jazykem pocit na zubech a cítila jsem déle zuby bez plaku. V tomhle je kartáček super a můžu ho doporučit.

Co mi u kartáčku IONICKISS přijde jako nevýhoda, tak to, že je se baterie nedá vyměnit, a tak po jejím vybití bude potřeba koupit kartáček nový. Jeho nynější cena je 549 Kč a hlavice 2 ks stojí 275 Kč.

O IONICKISS kartáčku jsem dříve neslyšela, a tak bych se k jeho koupi asi jen tak nedostala. Jsem ráda, že jsem měla tu možnost kartáček otestovat. Děkuji.

Zdroj: https://www.mimibazar.cz/testovani/ionickiss